NASZE  CHÓRY

AKADEMIA CHÓRALNA "ŚPIEWAJĄCA POLSKA"

Edukacja przez sztukę jest atrakcyjnym, istotnym i jednym z kluczowych elementów całego procesu edukacji prowadzonego w szkole. Nie chodzi w niej o wychowanie geniusza -artysty, ale umożliwienie dziecku wyrażania się poprzez emocje oraz indywidualną estetykę. Ma ona nieoceniony wpływ na późniejsze postawy twórcze, estetyczne, a także społeczne. Buduje relacje społeczne, uczy odpowiedzialności, kształtuje umiejętności autoprezentacji, radzenia sobie ze stresem itp. Ponieważ zależy nam na naszych uczniach i ich przyszłości, przywiązujemy duże znaczenie do inicjowania i realizacji rozmaitych form aktywności twórczej. Wśród nich, szczególne miejsce mają zajęcia chóralne.

W Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” uczestniczymy od 2006 r.  Nasza szkoła może poszczycić się faktem uczestnictwa w projekcie dwóch chórów: chór „Fantazja”(uczniowie z klas IV-VIII), prowadzony przez p. Tomasza Sulimę-uczestniczy w programie 14 lat, chór „Nolinki” (uczniowie z klas I-III), prowadzony przez p. Annę Borkowska- Miszkiel - obecni w projekcie 10 lat.

Ten rok jest dla nas trudny. Aby utrzymać funkcjonowanie chórów i opiekę Narodowego Forum Muzyki, potrzebujemy wsparcia finansowego. Jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę przekazaną na rachunek Rady Rodziców przy SP 4 w Ełku: Bank Ochrony Środowiska oddział w Ełku 31 1540 1072 2022 3478 6771 0001 ze wskazaniem "chór".

Podziękowania za udzielone wsparcie składamy Darczyńcom:

• Pan Adamski Emil

• Pani Bokuniewicz Agnieszka

• Pan Chmielewski Andrzej

• Pani Chojnowska Luiza

• Państwo Grodzcy Urszula i Adam

• Pani Izbicka Anna

• Pani Jaworska Elżbieta

• Pan Kulig Daniel

• Pani Krzyżanowska Magdalena

• Pan Łopatowski Łukasz

• Pani Marcinkiewicz Sylwia

• Pani Markowska Kamila

• Pan Płatek Marcin

• Pani Senica Joanna

• Pan Wasilewski Mariusz

• Pani Wardzińska Wioleta

Chóry "Nolinki" i "Fantazja" poszczycić się mogą zróżnicowanym repertuarem (pieśni patriotyczne, religijne, kolędy i pieśni świąteczne oraz piosenki współczesne). Pozwala to na oprawę artystyczną wielu uroczystości szkolnych i miejskich. Zespoły chóralne, tradycyjnie stanowią oprawę uroczystości  szkolnych z okazji inauguracji i zakończenia roku szkolnego. Koncertowały podczas świątecznych spotkań szkolnych i miejskich w Ełckim Centrum  Kultury. Na przełomie lat chóry 2014-2019, organizowały koncerty „kolędnicze” w Urzędzie Miasta, Starostwie Powiatowym i Straży Pożarnej w Ełku. Koncertowały w ramach przedświątecznej akcji oddawania krwi ratowników WOPR i Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi, podczas Jarmarku Świątecznego przed ECK. Występowały na uroczystościach w Ełckim Centrum Kultury organizowanych przez Stowarzyszenie "Dzieci Wojny" (2014- 2018 r.) i podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.