• sp4012

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTYŚlubowanie klas pierwszych to jeden z ważniejszych momentów w życiu ucznia. 15 października 2019r. do społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku uroczyście ślubując dołączyło 98 pierwszoklasistów. Tego dnia gościliśmy Prezydenta Ełku- Pana Tomasza Andrukiewicza, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty – Panią Teresę Buczyńską, przedstawiciela Rady Rodziców- Pana Jarosława Dubę oraz Dyrekcję naszej szkoły. Tłumnie przybyli rodzice uczniów klas pierwszych z rodzinami. Uroczystość rozpoczął Mazurski Zespół Pieśni i Tańca prezentując pieśni i tańce ludowe. Następnie uczniowie przy pomocy dobrych duszków lasu i wody zaliczyli wszystkie egzaminy. Dzieci poprawnie odpowiadały na pytania oraz odgadywały nazwy miejsc na zdjęciach Ełku. Z wylosowanych zagadek wybrały literki, które będą towarzyszyły im przez 8 lat nauki w naszej szkole. Pierwszaki pięknie zaśpiewały hymn państwowy oraz pieśń szkoły. Uczniowie uroczyście ślubowali uczyć się pilnie, szanować ludzi oraz przyrodę. Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania każdego ucznia, dotykając ołówkiem jego ramienia. Zgodnie z tradycją naszej szkoły rodzice podpisali kontrakt edukacyjny z wychowawcą klasy. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Całej uroczystości wtórował chór szkoły.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook