• sp4012

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY JĘZYKOWE
Święta Bożego Narodzenia to jedno z najważniejszych świąt w całym roku, dlatego 13 grudnia nauczycielki języków obcych p. Milena Laszkowska i p. Ewa Redlin postanowiły wprowadzić uczniów w niezwykły, magiczny nastrój. Uczniowie klas 8a i 8c spotkali się w piątkowe popołudnie na bożonarodzeniowych warsztatach językowych.

A działo się dużo! Rozpoczęliśmy od zaśpiewania nastrojowej „Stille Nacht, heilige Nacht” w języku niemieckim. Następnie poznaliśmy historię angielskiej pieśni „12 days of Christmas”. Przy tej okazji ułożyliśmy też puzzle odpowiadające kolędzie i słuchając szukaliśmy elementów na ułożonych obrazkach. Mieliśmy okazję poznać i porównać zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Skąd pochodzi znana kolęda „Cicha Noc” i kiedy po raz pierwszy ją zaśpiewano? Jakie potrawy wigilijne podawane są w Anglii i Niemczech ? Z jakiego kraju pochodzi zwyczaj ozdabiania choinki? Odpowiedzi na te i inne pytania prezentowaliśmy w czasie warsztatów. Patryk Kostyk (8a) opowiedział o zwyczajach i ciekawostkach bożonarodzeniowych w kulturze niemieckiej i angielskiej.

Następnie zmierzyliśmy się z niemieckim słownictwem dotyczącym świąt – nie było łatwo, ale daliśmy radę! Wesoło odśpiewaliśmy „Snow is falling” aby dotrzeć do angielsko – niemieckiego escape –roomu. Tu uczniowie mierzyli się z wykreślankami, odkodowaniem wyrazów, a nawet matematycznymi obliczeniami. Podczas warsztatów połączyła nas wspólna myśl „It’s Christmas time! Come on, let’s celebrate! Frohe Weihnachten”. Zajęcia przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze, były fantastyczną okazją do integracji i nauki w formie zabawy.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie