• sp4012

ŚWIĘTO DRZEWAW październiku w naszej szkole obchodziliśmy "Święto drzewa”. Z tej okazji na lekcji przyrody wybraliśmy się do pobliskiego parku na zajęcia terenowe. Szukaliśmy drzew-świadków historii. Określaliśmy poszczególne gatunki drzew oraz ocenialiśmy ich wiek, przy pomocy "Tabeli wiekowej drzew”. Przypomnieliśmy sobie, jak ważne są dla nas drzewa, które nie tylko produkują tlen i oczyszczają powietrze, wpływają na różnorodność biologiczną, ale również chronią nas przed wiatrem i słońcem, tłumią hałas, wpływają na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Zastanawialiśmy się jak my swoimi działaniami możemy chronić drzewa i wpłynąć na ich stan zdrowotny. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy plakat drzewa z wykorzystaniem liści, na których umieściliśmy hasła z działaniami, które możemy podjąć w celu ich ochrony.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook