ŚWIAT W RUCHU

Stałym elementem naszej szkolnej tradycji są Tygodnie Badawcze. Jest to czas w którym planujemy aktywności dla wszystkich uczniów naszej szkoły skoncentrowane na rozwijanie umiejętności stawiania hipotez oraz wyciągania wniosków. W tym roku szkolnym hasłem naszego tygodnia jest ” Świat w ruchu” .

Już od najbliższego poniedziałku nasi uczniowie wezmą udział w wielu działaniach:

- warsztaty online „ Fizyka w sporcie” dla klas 7-8 organizowane przez Muzeum Sportu Warszawie,

- warsztaty online „ Ruch w przyrodzie i na co dzień” dla klas 4-6 organizowane przez Fundacją Eureka im. prof. Jerzego Stelmacha

-warsztaty online „Wykorzystanie ruchu w pozyskiwaniu energii” dla klas 1-3 organizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Ponadto nasi wychowankowie w tym tygodniu będą musieli wykazać się kreatywnością w następujących aktywnościach:

- uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowują eksponaty, które mają skłonić osoby je oglądające do postawienia hipotezy, a potem jej zweryfikowania;

- każda klasa przygotowuje wyzwanie ruchowe, które wykona sama a następnie zleca jego wykonanie innej klasie;

- najmłodsi uczniowie pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego będą musieli wykazać się umiejętnością praktycznego wykorzystania wiedzy podczas pokonywania toru przeszkód a następnie wyłaniania spośród siebie zawodnika z największa prędkością średnią;

- uczniowie klas 7 i 8 zbadają reguły rządzące ruchem drgającym i przyspieszonym.

Te i wiele innych działań z pewnością przyczynią się do „rozruszania” umysłów i ciał naszych podopiecznych.

Czekamy na relacje.

0 komentarz