• sp4012

13 GRUDNIA. PAMIĘTAMY!Dnia 13 grudnia 2019 roku odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody 38 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W czasie uroczystości odbyło się spotkanie dwóch pokoleń- tych którzy doświadczyli okropności czasu stanu wojennego, internowanych, wraz z uczniami, którzy pragnęli dowiedzieć się o tych czasach zupełnie nowych, często wzruszających i przejmujących historii. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Prezydent miasta Ełk, Pan Tomasz Andrukiewicz oraz dyrektor muzeum historycznego w Ełku, dr Rafał Żytyniec. Uczniowie zadawali zaproszonym gościom pytania, które przygotowali, wraz z nauczycielami historii oraz wspólnie śpiewali kultowe piosenki z tamtych czasów. W czasie uroczystości nie zabrakło chwil zadumy, wzruszenia, a także uśmiechu i radości. Uzupełnieniem uroczystości była wystawa przygotowana przez pracowników muzeum historycznego dotycząca stanu wojennego na terenie Mazur. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym szczególnym wydarzeniu i liczymy na kolejne spotkania ze świadkami historii.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie