• sp4012

3-2-1- START!Ruszył program edukacyjny „Przygotujmy lepszy świat” dla klas I- III szkół podstawowych, którego celem jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety. Naszą szkołę w programie reprezentują:

klasa IId z wychowawcą p. Natalią Skowrońską

klasa IIIb z wychowawcą p. Anną Kozakiewicz

klasa IIIc z wychowawcą p. Joanną Pabich

oraz klasa IIIe z wychowawcą p. Katarzyną Kanclerz Celem akcji jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od dzieciństwa. Dzięki programowi szkolnemu w angażujący i atrakcyjny sposób dzieci odkryją, jak pyszne i łatwe w przygotowaniu mogą być zdrowe dania oraz dowiedzą się, dlaczego jest to tak ważne zarówno dla ich zdrowia, jak i dla środowiska.

W ramach kampanii powstały interaktywne lekcje spełniające wymogi programowe MEN, przygotowane przez specjalistów we współpracy z nauczycielami. Gotowe lekcje, dostosowane do wieku uczniów, w sposób teoretyczny i praktyczny pomogą dzieciom zrozumieć zależności pomiędzy dietą a kondycją naszej planety, zobrazują również potrzeby i problemy Ziemi. Uczestniczące w programie dzieci będą zdobywały wiedzę i praktyczne umiejętności, pozwalające im wybierać w diecie to co najlepsze dla nich i dla planety. Rewolucyjne wyzwania będą realizowały nie tylko w ramach lekcji, ale również w wolnym czasie wspólnie z rodzicami. Będą mogły przygotowywać posiłki z warzyw i kasz, które są zdrową alternatywą dla tradycyjnej bułki z szynką, porozmawiać z rodziną i przyjaciółmi na temat diety i środowiska, czy też zająć się uprawą roślin jadalnych. Życzymy powodzenia w realizacji zadań i zdobywania cennych nagród indywidualnie jak i dla klasy.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook