• sp4012

aleMĄDRALI SPOTKANIE Z X MUZĄFinał IV edycji projektu „aleMĄDRALE” odbył się 17 października 2019 r. w Ełckim Centrum Kultury. Na uroczystość przybyło 56 uczniów reprezentujących środowiska wszystkich ełckich szkół podstawowych. Mądrale poznawały świat filmu. Podczas zmagań finałowych prezentowały swoje umiejętności zdobyte podczas warsztatów tematycznych. Wszystkiemu bacznie przyglądali się przybyli na przedsięwzięcie zaproszeni goście.

Finałowe zmagania rozpoczęły się od wykonania plakatu do treści obejrzanego filmu patriotycznego. W trakcie poszczególnych konkurencji drużyny miały możliwość zdobycia dodatkowych punktów za zadanie „przeszkadzajkę”. Pojawiała się ona niespodziewanie i wymagała szybkiej reakcji. Uczniowie odgadywali znane ścieżki filmowe, reżyserów czy nagrody ze świata filmu. Redagowali wypowiedź bohatera filmu nawiązującą do obejrzanej sceny. Odczytywali fragment literacki na dwa sposoby: jako wykonawca hiphopowy podczas swojego koncertu i jako pacjent czekający z bólem zęba w poczekalni gabinetu stomatologicznego. Równolegle na scenie Ełckiego Centrum Kultury drużyny wykonywały własną propozycję statuetki filmowej. Jedno z najbardziej widowiskowych zadań polegało na zaimprowizowaniu w swojej grupie krótkiej sceny do fragmentu powieści „Kamienie na szaniec”. Gracze mogli wprowadzać także improwizowane dialogi. Wielu emocji dostarczyło Mądralom zadanie polegające na wykonaniu zdjęcia (z wykorzystaniem zasad dotyczących kompozycji obrazu, mocnych punktów, linii wiodących, ruchów obiektywu) na wybrany temat. Dużym zaangażowaniem wykazały się drużyny wcielające się w rolę Pawła i Gawła z utworu A. Fredy. Tym bardziej, że na scenie miały wykorzystać rekwizyty, których wcześniej nie widziały. Wykonanie piosenek ze znanych produkcji filmowych zakończyło tegoroczne zmagania drużyn.

Tytuł tegorocznych „superMĄDRALI” trafił do drużyny Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku. Gratulujemy!


Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Ełku.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook