ALFIK MATEMATYCZNY

Po raz pierwszy jako szkoła startowaliśmy w popularnym ogólnopolskim konkursie Alfik Matematyczny. Motywuje on uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala odkrywać uzdolnienia i talenty matematyczne. W tegorocznej XXV edycji konkursu ALFIK MATEMATYCZNY bardzo dobrze spisali się uczniowie: Michał Nikonowicz z kl. 6b, który uzyskał tytuł laureata i nagrodę rzeczową 300 zł, Jakub Dzierżanowski z kl. 8a, który uzyskał bardzo dobry wynik i Radosław Gałczyński z kl. 5f, który otrzymał wynik dobry w tym konkursie. Warto zaznaczyć, że Michał i Kuba zajęli w swoich kategoriach wiekowych 1. miejsce w województwie, a Radek 4. miejsce. W zestawieniu ogólnopolskim najwyżej uplasował się Michał, zajmując 23. miejsce w kraju. Test konkursowy przypominał Kangura Matematycznego, był testem jednokrotnego wyboru (30 zadań) dla uczniów szkół podstawowych i zawierał 10 pytań za 3 punkty, 10 za 4 punkty i 10 za 5 punktów. Na starcie uczeń otrzymywał 30 punktów, za poprawną odpowiedź 3, 4 lub 5 punktów, za brak odpowiedzi 0 punktów, za błędną odpowiedź odejmuje się mu ¼ punktów przeznaczonych na zadanie. Trzeba przyznać, że zadania nie były łatwe, tym bardziej cieszą nas osiągnięcia naszych uczniów. Brawo!