• sp4012

BĄDŹ DUMNY ZE SWOJEJ HISTORIIJak co roku w listopadzie, w okolicach Święta Niepodległości, nauczyciele historii i języka polskiego przygotowali wiele działań w ramach Tygodnia Patriotycznego. W tym roku nietypowo, bo online. Tydzień Patriotyczny rozpoczęliśmy konkursem internetowym wiedzy o Polsce, na zajęciach historii, wos-u czy języka polskiego poruszana była tematyka wydarzeń 11 listopada 1918 roku. Z inicjatywy p. Marleny Szleszyńskiej na zajęciach języka polskiego i historii przeprowadzono akcję „Patriotyczne czytanie”, gdzie młodzież poznawała mało znane utwory patriotyczne. Dla klas 4-6 przygotowana została historyczna grywalizacja online, w której uczniowie odkrywali najdawniejsze dzieje Państwa Polskiego. Uczniowie przygotowali plakaty o bohaterach niepodległej Polski oraz makiety zabytków lokalnych lub związanych z naszą historią. Pani Kamila Trzaskowska i Katarzyna Osiecka przygotowały Szkolny Konkurs Recytatorski (Nie)zapomniane piosenki okresu II wojny światowej. Zakończeniem Tygodnia Patriotycznego była, jak zawsze Historyczna Gra Miejska dla klas 7-8, w tym roku w dużym reżimie sanitarnym.

Wszystkim uczestnikom Tygodnia Patriotycznego serdecznie dziękujemy.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook