• sp4012

BĄDŹ SUPERBOHATEREMTuż przed rozpoczęciem pracy nad kształtowaniem pożądanych postaw i zachowań uczniów, wszystkie klasy I – III zrealizowały zajęcia wprowadzające w temat odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje oraz osób w swoim otoczeniu. Celem zajęć o temacie „M jak maska” było zwiększenie świadomości zdrowotnej w zakresie higieny, pielęgnacji ciała, odżywiania się i trybu życia oraz uświadomienie znaczenia noszenia maseczki. Na początku zajęć dzieci przypomniały sobie zasady profilaktyki antycovidowej i obejrzały film ukazujący historię wirusa Covid. Następnie nauczyciel pytał dzieci po co nosimy maseczki oraz kto powinien je nosić. Uczniowie wspólnie uznali, iż noszenie maski na twarzy jest oznaką odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Porównali noszących maseczki do superbohaterów, którzy dbają o zdrowie własne i innych. Prowadzący wyjaśnił i pokazał w jaki sposób prawidłowo zakładamy i ściągamy maskę. Zaprezentował również obrazki, na których przedstawiona była twarz z maską założoną poprawnie i w sposób nieodpowiedni. Etapem kończącym zajęcia było zaprojektowanie własnej maseczki na twarz. Podczas podsumowania lekcji dzieci wspólnie stwierdziły, iż noszenie maseczki jest sposobem na uniknięcie zakażenia oraz symbolem naszego bohaterstwa.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

JESTEM ECO

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook