BEZPIECZEŃSTWO W SIECI


26.02.2020r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policją, w którym wzięły udział klasy 6a i 6c. Lekcja otwarta została zorganizowana przez dwie nauczycielki Pania Natalię Jurczyk-Lemieszonek oraz Panią Justynę Jagielską-Dziubę. Tematem rozmowy było nasze bezpieczeństwo w sieci. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy takich jak to, iż wzrosła ilość wykroczeń w internecie u osób poniżej 12 roku życia. O dziwo, policjantka powiedziała, że w naszej szkole nie dochodzi do wykroczeń w sieci, a przynajmniej, że takowych nie pamięta. Mówiła też o skutkach prawnych, które nas dotyczą jeśli nie będziemy przestrzegać prawa, ponieważ od 13 do 17 roku życia w prawie jesteśmy określani jako osoby nieletnie, a przez to musimy ponosić konsekwencje za nasze przewinienia i w najgorszych przypadkach możemy pójść do zakładu karnego dla nieletnich, a w najlepszym zostanie to przewinienie wpisane do kartoteki. Dzięki tej lekcji zrozumieliśmy, że internet to bardzo ciekawe miejsce, lecz może stać się niebezpieczeństwem. Julia Kamińska klasa 6c

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

(nie)ZAKAZANE PIOSENKI

W nietypowych, pandemicznych, okolicznościach odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursy Recytatorskiego „(nie)zakazane piosenki. Konkurs, jak co roku, cieszył się dużą popularnością wśród uczniów n

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook