BEZPIECZEŃSTWO W SIECI


26.02.2020r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policją, w którym wzięły udział klasy 6a i 6c. Lekcja otwarta została zorganizowana przez dwie nauczycielki Pania Natalię Jurczyk-Lemieszonek oraz Panią Justynę Jagielską-Dziubę. Tematem rozmowy było nasze bezpieczeństwo w sieci. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy takich jak to, iż wzrosła ilość wykroczeń w internecie u osób poniżej 12 roku życia. O dziwo, policjantka powiedziała, że w naszej szkole nie dochodzi do wykroczeń w sieci, a przynajmniej, że takowych nie pamięta. Mówiła też o skutkach prawnych, które nas dotyczą jeśli nie będziemy przestrzegać prawa, ponieważ od 13 do 17 roku życia w prawie jesteśmy określani jako osoby nieletnie, a przez to musimy ponosić konsekwencje za nasze przewinienia i w najgorszych przypadkach możemy pójść do zakładu karnego dla nieletnich, a w najlepszym zostanie to przewinienie wpisane do kartoteki. Dzięki tej lekcji zrozumieliśmy, że internet to bardzo ciekawe miejsce, lecz może stać się niebezpieczeństwem. Julia Kamińska klasa 6c

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie