• sp4012

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY01 października 2020 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem policjantem Marcinem Woźnialis. Pogadanka przeprowadzona została dla uczniów klas I na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Pan policjant zwrócił dzieciom uwagę na bezpieczeństwo i ostrożność podczas drogi do szkoły i ze szkoły. Przypomniał uczniom zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę przy sygnalizacji świetlnej na pasach oraz , że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Zaprezentował dzieciom niektóre ze znaków , np.:przejście dla pieszych oraz znak stop. Przypomniał numery alarmowe do służb ratowniczych: pogotowie 999, policja 997, straż pożarna 998 lub 112.

Dzieci wykonały karty pracy na temat .:”Bezpieczna droga”. Duże zainteresowanie dzieci wzbudził mundur policjanta oraz akcesoria potrzebne mu do pracy.

Spotkanie było ciekawe i pouczające. Wiedzę , którą otrzymali nasi uczniowie jest bezcenna. Na koniec wszyscy zrobiliśmy zdjęcie pamiątkowe.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

JESTEM ECO

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook