BIBLIOLADA’20

20 października uczniowie klas piątych tradycyjnie wzięli udział w szkolnej „BIBLIOLADZIE” - turnieju wzorowanym na znanym programie telewizyjnym „Familiada”. Tegorocznym hasłem spotkania było „Z książką nam zawsze do twarzy”. Przedstawiciele klasy 5a i 5b odpowiadali na pytania tematycznie związane z biblioteką i czytelnictwem. Tytuł „Mistrza Bibliolady” otrzymała klasa 5b (uzyskując po dogrywce 266 pkt.), zaś „Wicemistrzem Bibliolady” została reprezentacja klasy 5a (84 pkt.). Uczestnikom bardzo spodobała się wspólna zabawa oraz rywalizacja. Zwycięzcy turnieju oraz pokonani otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wydarzenie od lat organizowane jest w październiku, podczas „Miesiąca Bibliotek Szkolnych” przez p. Izabellę Kraszewską przy współpracy nauczycieli bibliotekarzy.