• sp4012

BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje co roku bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Celem przedsięwzięcia jest promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.

W tym roku na zaproszenie p. E. Borawskiej – koordynatora ełckiego sztabu WOŚP, uczniowie klasy 8c i 6a z wychowawcami p. E. Redlin i p. A. Sołtys włączyli się do wspólnej akcji bicia rekordu w Zespole Szkół nr 2 w Ełku. Na manekinach ćwiczeniowych (fantomach) przeprowadzali oni resuscytację krążeniowo-oddechową, czyli 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 wdechy ratownicze. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z tym zadaniem, gdyż przed przystąpieniem do akcji zostali przeszkoleni przez instruktorów i wolontariuszy. Dzięki fachowym wskazówkom p. M. Kemicer – ratownika medycznego resuscytacja przebiegła sprawnie i bez zbędnych wątpliwości.

Takie wydarzenia mają nie tylko propagować naukę pierwszej pomocy, ale także uświadomić, że nasze zaangażowanie i chęć działania mogą komuś uratować życie.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook