• sp4012

BRAWA DLA NASZYCH NAJMŁODSZYCH!


Ostatni okres obfitował w ofertę różnych konkursów artystycznych dla klas młodszych. Miały one zasięg miejski i powiatowy, więc nasi uczniowie mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami z innych szkół z Ełku i sąsiednich miejscowości. Tym bardziej cieszymy się z ich niezwykłych sukcesów. Na niektóre konkursy prace trzeba było zanieść osobiście i zostawić w specjalnie oznaczonym miejscu, a na inne wysłać zdjęcie gotowego dzieła.


Z okazji jubileuszu Jana Pawła II SP nr 5 zorganizowała konkursy plastyczny i recytatorski. W konkursie recytatorskim zajęliśmy :

I m- ce – Hanna Baran, kl.3 c

II m- ce – Jakub Domański, kl. 3 c,

a w konkursie plastycznym:

III m – ce – Natasza Płatek, kl. 3 a

III m – ce – Maria Klemarewska, kl.3 c

wyróżnienie – Kornelia Choroszewicz, kl. 3 c


Szkoła Podstawowa nr 2 zorganizowała konkurs plastyczny bliski nam programowo. Należało wykonać pracę z materiału przyrodniczego na temat „Niezwykłe zwierzę”. W konkursie tym zajęliśmy następujące miejsca:

I m - ce – Maria Klemarewska, kl.3 c

III m – ce – Kornelia Choroszewicz , kl. 3 c

wyróżnienia: Blanka Żegota, kl. 1 b, Anna Jaworska, kl.1 c, Zofia Jaworska,kl. 1 c


Ełckie Centrum Kultury każdego roku organizuje konkurs pod hasłem ”Mikołajowe obrazki”. Tematem przewodnim tegorocznego było „Ciacho dla Mikołaja”. Jury wyłoniło 30 równorzędnych laureatów w trzech kategoriach wiekowych. Ogromnie się cieszymy, że wśród 11 laureatów w kategorii wiekowej 7 – 8 – 9 lat znalazły się uczennice naszej szkoły:

Paulina Kucharska, kl. 3 c

Laura Karczmarczyk, kl. 3 c

Kornelia Choroszewicz, kl. 3 c


Swój konkurs ogłosił tez Urząd Miasta Ełku i związany był on z akcją „Biała wstążka”. Dzieci miały wykonać prace nawiązujące do hasła ”Mamy w sobie dużo dobrej mocy”.Tym razem temat wydał się dzieciom trudniejszy i na konkurs wpłynęło tylko 17 prac. Ponieważ ich poziom był bardzo dobry i wyrównany,jury postanowiło przyznać wszystkim autorom tytuł laureata. Bardzo się cieszymy, że wśród nich znów są uczniowie naszej szkoły:

Natasza Płatek, kl. 3a

Maja Zarzecka,kl. 3c

Kornelia Choroszewicz, kl. 3 c

Laura Karczmarczyk,kl 3 c

Maria Klemarewska, kl. 3 c


Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym i życzymy wygranych w kolejnych konkursach. Zachęcamy do startów również pozostałych uczniów – wielu z was ma talent i nigdy nie wiadomo, kiedy się on odkryje.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook