CZAS NA PRZYWILEJ!W ostatnich tygodniach uczniowie klas młodszych pracowali nad kolejnymi zadaniami z programu pozytywnych wzmocnień. Podjęli pracę nad kształtowaniem pożądanych postaw i zachować w kwestii noszenia maseczek poza salą lekcyjną i mycia rąk przed posiłkiem. Nauczyciele przeprowadzili z uczniami lekcje dotyczące omawianych zagadnień, ustalili przywileje klasowe oraz liczbę punktów za jaką zdobędą przywilej. Następnie przez okres dwóch tygodni obserwowali zachowania uczniów. Za właściwe i pożądane zachowanie Uczniowie otrzymywali punkty BRAWO, które umieszczali na barometrze w swoich klasach . Po zakończeniu działań punkty BRAWO mogli zamienić na przywilej. Nagrodę klasa może wykorzystać w wybranym przez siebie terminie.

Klasa 1a,b i c jako przywilej wybrały zabawę walentynowo- karnawałową. Zabawa odbyła się 12 lutego . Dzieci mogły ubrać się w dowolne stroje, tańczyć przy wybranej przez siebie muzyce, brać udział w konkursach. Taki bal jest też przywilejem w klasie 3b.

Klasy 2a ,2d,3e stęsknione za kinem w ramach przywileju zdecydowały się na popołudniowy seans filmowy w szkole , natomiast klasa 3a postanowiła wybrać się do kina.

Klasy 2c i 3d postawiły na ruch – będą to dodatkowe zajęcia ruchowe w sali gimnastycznej .

W klasie 2b przywilejem będzie dzień z ulubioną zabawką.

Wybrane przez klasy przywileje to nagroda, uprawnienie za dobrze wykonaną pracę.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie