• sp4012

CZWÓRKA SZYJE DOBRO, CZYLI O POŻERACZACH SMUTKÓW SŁÓW KILKA
Nasza szkoła jest jedną z siedemnastu szkół w kraju biorących udział w ogólnopolskim projekcie eTwinning „ Emotkowe Pożeracze Smutków”. Polega on na ręcznym uszyciu emotek wielkości małej poduszki i ofiarowaniu ich jako prezent świąteczny wybranej przez uczniów instytucji lokalnej. Projekt patronatem objęli Cyfrowy dialog oraz Fundacja Plan Daltoński. Szkolnymi koordynatorkami tego przedsięwzięcia są p. I. Reja- Kupiec i p. N. Jurczyk-Lemieszonek. W ubiegłym tygodniu gościliśmy na antenie Radia 5 i opowiadaliśmy o naszej inicjatywie.

Po raz kolejny uczniowie Czwórki udowadniają, że los drugiego człowieka nie jest im obojętny. Blisko 40 –stu uczniów z klas 7 i 8 uczestniczyło w 3-godzinnych warsztatach online, podczas których mieli okazję nauczyć się szyć emotkowego stwora. Uszyte poduszki przekazaliśmy wychowankom Domu św. Faustyny Pomocna Dłoń w Ełku.

Są osoby, które teraz szczególnie odczuwają samotność. Niestety nie wszystkie dzieci spędzą tegoroczne święta ze swoimi rodzinami. Wierzymy, że taki Pożeracz Smutków sprawi im radość i pomoże zniwelować ich troski i zmartwienia.

Ten projekt pokazuje, że nawet w czasach pandemii możemy znaleźć przestrzeń na działania wspólne z innymi, na dostrzeżenie ich potrzeb i podejmowanie form aktywności niekoniecznie związanych z komputerem.

Uczniowie wolontariusze poza rozwijaniem umiejętności manualnych będą po feriach tworzyć w zespołach międzyszkolnych cyfrowe książeczki o uszytych pożeraczach. W ten sposób powstaną bajki i opowiadania dla młodszych uczniów. Będziemy informować o kolejnych etapach naszych działań.

Uczestnicy projektu czerpią ogromną radość z pomagania. Bezinteresownie uszyli dobro i to jest w tej inicjatywnie najważniejsze.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie