• sp4012

DBAMY O WŁASNE BEZPIECZEŃSTWODobrze znamy nasz dom, nasze podwórko, szkołę i drogę do szkoły. Jednak nawet w znanych miejscach mogą przydarzyć nam się przeróżne wypadki. Jak ich uniknąć, jak dbać o własne bezpieczeństwo?

Uczniowie klasy 3a podjęli ten temat podczas zajęć. Wybrali się na spacer ulicami miasta i na skrzyżowanie, gdzie przypomnieli znaki drogowe i zasady poruszania się po drogach. Rozmawiali o zachowaniu bezpieczeństwa w domu podczas korzystania z urządzeń elektrycznych i ostrych narzędzi. Przypomnieli zasady obowiązujące w szkole podczas zajęć w sali i podczas przerw na podwórku. Nie zabrakło też tematu związanego z koronawirusem.

Niespodzianką dla uczniów była wizyta w klasie ekspertów w tej dziedzinie. Panowie asp. sztab. Policji Tomasz Gorzoch oraz asp. Arkadiusz Ponisztera – prywatnie tata Seweryna, sprawdzili wiedzę uczniów, ale też zwrócili uwagę na bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem i na hulajnodze oraz na odblaski, by być widocznym na drodze. Uczulali, by wystrzegać się kontaktów z nieznajomymi, zachowywać się odpowiedzialnie podczas „buszowania w internecie”.

Dziękujemy za odwiedziny i cenne rady.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook