DZIEŃ KREDKI


W listopadzie, w kalendarzu świąt i dni nietypowych, umieszczono Dzień Kredki.

Kredki każde dziecko ma w swoim piórniku. To podstawowy przybór do radosnej pracy

i zabawy tak w szkole, jak i w domu. Uczniowie klasy I c wraz ze swoją wychowawczynią p. J. Pabich Dzień Kredki uczcili w sposób szczególny. Poznali wybrane fakty z historii

i okoliczności wprowadzenia tych przyborów do sprzedaży. W oparciu o dwa filmy

z platformy Discovery dowiedzieli się, w jaki sposób produkowane są kredki świecowe

i ołówkowe. Na przykładzie kredki niebieskiej sprawdzali, ile odcieni można uzyskać

w tej samej barwie i okazało się, że całkiem sporo. Odcieni niebieskich w naszych piórnikach było aż 20, dokładnie tyle, ilu jest uczniów w klasie :) Kredki prezentowały się też w klasowym teatrzyku, gdzie ‘opowiadały” o swoich właścicielach i o tym, czy fajnie jest być kredką ? W takim dniu nie mogło też zabraknąć kolorowania i rysowania. Wspólnymi siłami dzieci pokolorowały napis z nazwą dnia i rozwijały swoja kreatywność w grupowym zadaniu twórczym „Stop. Podaj dalej”, w którym uzupełniały rysunki pozostałych członków grupy według własnego pomysłu. Efekt końcowy zadowolił wszystkich.

Uważamy, ze Dzień Kredki został w naszej klasie uczczony należycie.


0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

MAGIA TEATRU