• sp4012

DZIEŃ MISIA DZIEŃ bez FUTRA25 listopada w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia razem z uczniami do szkoły przybyły misie. Dzieci klas najmłodszych z radością oraz dumą prezentowały tę ulubioną i ponadczasową maskotkę. Towarzyszyła ona im podczas nauki, zabawy, gimnastyki, degustacji miodów, spożywania na stołówce m.in. kubusiowego przysmaku, a także pobytu w różnych miejscach ,,Czwórki”. Organizatorzy święta przybliżyli uczniom historię obchodów tego dnia, misie znane z bajek, baśni, filmów oraz czasopism. Czytano wiersze i fragmenty teksów dotyczących misiów, razem śpiewano, tańczono, uczono się na pamięć wiersza Jana Brzechwy ,,Niedźwiedź”, rozwiązywano zagadki i krzyżówkę, układano zdania z rozsypanek. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć do galerii ,,Mój przyjaciel Miś”. Plastyczną oprawę święta ubarwiły prace uczestników konkursu ,,Miś”. Gratulujemy uczniom, którzy zdobyli następujące wyróżnienia:

Nagroda specjalna - Natasza Płatek, kl. IIa, Lena Skawska, kl. Ib, Kornelia Wardzińska, kl. Id I miejsce - Magda Pasińska, kl. Id, Maja Rybakiewicz, kl. Id, Tomasz Rybakiewicz, kl. Id, Maria Klemarewska, kl. IIc II miejsce - Sebastian Węgrzynowicz, kl. Ic, Nina Kosiorek, kl. IIa, Klaudia Jabłońska, kl. IIe, Wiktor Złotnik kl. Ia III miejsce - Gloria Szymańska, kl. Ia, Kornelia Choroszewicz, kl. IIc, Alicja Magdziarczyk, kl. IIb, Julia Magdziarczyk, kl. IIb Wyróżnienie - Patrycja Stańczyk, kl. Ib, Katarzyna Pasińska, kl. IIa, Jakub Chojnowski, kl. Ic, Maria Jaworska, kl. IIa, Marcelina Tyszkiewicz, kl. Id.

W tym dniu odbyła się również akcja charytatywna. Uczniowie klas 5a, 5c, 5d, 7a z rodzicami, wychowawcami, nauczyciele klas zerowych oraz bibliotekarze zadbali, by społeczność szkoły mogła dokonać zakupu pysznych misiowych pierników, ciastek i ciast z wykorzystaniem miodu. Pozyskane środki finansowe zostały przekazane na rzecz rodziny, którą wsparciem objęła szkoła w ramach ,,Szlachetnej Paczki”.

Nawiązując do Dnia bez Futra mówiono również o różnych gatunkach niedźwiedzi, a także postawie człowieka wobec zwierząt futerkowych hodowanych głównie w celu produkcji surowca dla przemysłu futrzarskiego, mięsnego i włókienniczego. Zaprezentowano liczne ciekawostki o niedźwiedziach oraz filmy edukacyjne. Zaskoczeniem okazała się wiadomość, że niedźwiedź nie jest misiem, że koala australijski nie należy do niedźwiedziowatych (to gatunek torbacza), a Wojtek to też imię niedźwiedzia, który towarzyszył żołnierzom generała Władysława Andersa w czasie II wojny światowej.

Obchody Dnia Pluszowego Misia i Dnia bez Futra zostały zorganizowane przez bibliotekarzy, nauczycieli klas 0 – III, wychowawców świetlicy oraz dietetyka szkoły.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

JESTEM ECO

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook