• sp4012

DZIEŃ PUSTEJ KLASY Z HISTORIĄ W TLEDzień Pustej Klasy jest międzynarodową inicjatywą promującą naukę poza budynkiem szkoły. Specjaliści od edukacji uważają, że nauka w terenie jest przyjemniejsza i bardziej wartościowa, a treści i umiejętności trwalej zapadają uczniom w pamięć i przywołują sympatyczne skojarzenia. Uczniowie klasy 3 c w terenie zgłębiali historię z czasów II wojny światowej. W tym celu udali się do Mazurolandii, gdzie obejrzeli eksponaty i pojazdy z czasów II wojny światowej oraz makietę „Wilczego Szańca” i poznali kilka faktów z wojennej historii naszego państwa. Po gorącej i sycącej grochówce udali się transporterem wojskowym do Gierłoży, by zwiedzić ważną kwaterę przywódcy dawnych Niemiec. Po powrocie, również pojazdem wojskowym, był czas na strzelanie do tarczy z karabinku sportowego, przymierzanie spadochronu i zabawy sprawnościowe. Zwiedziliśmy też Park Miniatur przepięknych zabytków Warmii i Mazur. Nasz pobyt zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Moc atrakcji i przepiękna pogoda sprawiły, że pobyt był bardzo udany i pozostawił wiele niezapomnianych wrażeń.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook