• sp4012

DZIECI LISTY PISZĄ…W dzisiejszych czasach pisanie tradycyjnych listów odchodzi do lamusa. Korzystamy z poczty elektronicznej, bo wiadomość szybciej dotrze, mamy telefony komórkowe i mnóstwo innych sposobów komunikacji przez internet.

A przecież pisanie listów to świetna szkoła tworzenia wypowiedzi, zbierania myśli, dobierania słów i dbania o estetykę pisma odręcznego. Uczniowie klasy 3a podczas zajęć zgłębiali tę trudną sztukę.

Ze względu na czas pandemii nie mogliśmy wybrać się do urzędu pocztowego, więc zaprosiliśmy pracownika Poczty Polskiej do klasy. Mama Julii opowiedziała o tym, jak wygląda praca w placówce pocztowej i jakie sprawy można tam załatwić, na czym polega praca listonosza, pokazała jego atrybuty. Dowiedzieliśmy się też jaką drogę pokonują listy od nadawcy do adresata. Próbowaliśmy wypełniać druki pocztowe.

Dziękujemy pani Monice za odwiedziny i przybliżenie pracy listonosza.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie