EWAKUACJA Z ATRAKCJAMIW ramach corocznych ćwiczeń praktycznych w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji 16 czerwca o godzinie 10.00 odbyły się ćwiczenia próbnej ewakuacji uczniów i pracowników naszej szkoły.

Praktyczne działania prowadzone w ramach Obrony Cywilnej, zostały przeprowadzone pod nadzorem st. bryg. Marka Markowskiego - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ełku i st. bryg. Pawła Litwinowicza Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.

Czerwcowa ewakuacja, została zorganizowana przy udziale specjalistycznych pokazów sprzętu przeciwpożarowego, używanego podczas akcji ratowniczych przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej w Ełku. Uczniowie mieli sposobność poznać wyposażenie wozów strażackich, obejrzeli sprzęt do akcji ratunkowych. Szczególną atrakcją okazały się „tęcze i kurtyny wodne” przy użyciu strażackich węży.

Próbne ewakuacje z budynku szkoły z uwzględnieniem praktycznych pokazów w wykonaniu Strażaków, wpływają pozytywnie na edukację w zakresie bezpieczeństwa naszych uczniów. Podnoszą ich świadomość w zakresie ochrony własnego zdrowia i życia oraz ich bliskich.

Spotkania naszych uczniów z pracownikami Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, należą do wyjątkowych, pozwalają na poznanie specyfiki zawodu strażaka, który w społeczeństwie cieszy się najwyższym szacunkiem oraz zaufaniem.

Kierownictwu i wszystkim pracownikom Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pięknie dziękujemy za dotychczasową współpracę i czerwcową niecodzienną lekcję z zakresu bezpieczeństwa.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie