• sp4012

GŁOŚNO CZYTAĆ KAŻDY MOŻE29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data ta odnosi się również do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród bibliotekarzy szkoły, którzy razem z wychowawcami klas I - III podjęli się promocji głośnego czytania uczniom z wykorzystaniem książek ,,Gang Słodziaków” Renaty Piątkowskiej i maskotek – bohaterów tej lektury. Aby wyrobić w dzieciach nawyk czytania zaproszono do współpracy również rodziców, by spędzili ze swoimi pociechami minimum 10 minut dziennie z dowolną książką i w ,,Dzienniczku postępów czytania” potwierdzili to stosownym podpisem. Dzięki temu ich dziecko będzie otrzymywało od swojego nauczyciela specjalną naklejkę i na podsumowanie akcji wyróżnienie za aktywność czytelniczą.

30 września 2019 roku, w ramach szkolnych obchodów Dnia Głośnego Czytania, odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas I – III. Przedstawiciele klas biorących udział w projekcie spotkali się z Panią Anną Karpacz. Dziennikarka TVP 3 Olsztyn opowiadała o pracy w radiu i telewizji, mówiła o ćwiczeniach dykcyjnych i emisji głosu, umiejętności sterowania dźwiękiem w zależności od tekstu, miejsca, okoliczności oraz rodzaju odbiorcy. W drugiej części spotkania przybyli na spotkanie zapoznali się z zaletami głośnego czytania. Dowiedzieli się m.in. że rozwija ono i pobudza wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę oraz buduje więzi międzyludzkie. Uczennice klas starszych Aleksandra, Karolina, Natalia i Zofia odczytały dzieciom fragmenty przygód Słodziaków. Na zakończenie odbyła się wspólna zabawa z wykorzystaniem pluszaków i chusty animacyjnej ,,Klanzy”.B. Merchelska

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook