INWENTARYZACJA OTOCZENIA Z APLIKACJĄ PLANTNET W RĘKU

Świadome upiększanie i wzbogacanie otoczenia człowieka za pomocą roślin jest znane od najdawniejszych czasów – polepszają one warunki klimatyczne i zdrowotne, sprzyjają wyciszeniu i relaksacji, kształtują wrażliwość, tłumią hałas miasta, są miejscem do życia wielu gatunków zwierząt, stanowią doskonały materiał do ćwiczeń, obserwacji i doświadczeń.

Działanie zaproponowane uczniom klas III w ramach międzynarodowego programu Erasmus+ polegało na inwentaryzacji roślin wokół naszej szkoły za pomocą aplikacji telefonicznej „Plantnet”.

Dzieci ze wszystkich klas trzecich okazały się być wnikliwymi badaczami przyrody, a efekty ich pracy prezentuje niniejszy album.

Zapraszamy do oglądania i odpoczynku w zielonych zakątkach naszej szkoły.