• sp4012

KALENDARZ ADWENTOWY Z QR KODEM


Pomysł kalendarza adwentowego pochodzi z Niemiec i wywodzi się od wieńca, w którym zamiast świec umieszczano małe woreczki z drobnymi niespodziankami, by umilić czas oczekiwania na Boże Narodzenie. To jedna z wielu tradycji adwentowych, zgodnie z którą dzieci 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 ponumerowanymi okienkami, w środku których znajduje się zazwyczaj słodki smakołyk. Każdego dnia dziecko może otworzyć tylko jedno okienko.

Zaproponowany przez nauczycielkę języka niemieckiego p. Natalię Jurczyk-Lemieszonek konkurs "Kalendarz adwentowy z qr kodem" odbył się w grudniu i był adresowany do uczniów klas 7 i 8. Przez 24 dni zamiast czekoladki na uczestników czekało zadanie po niemiecku z tematyki bożonarodzeniowej, m.in.: napisanie listu do św. Mikołaja, wyjaśnianie pojęć, krzyżówka z prezentami, przygotowanie kartki świątecznej z życzeniami, obrazowo-słowne dekorowanie choinki, poznanie niemieckich kolęd i pastorałek oraz wyszukanie potraw przygotowywanych na stół wigilijny naszych sąsiadów.

Celem konkursu była popularyzacja języka niemieckiego, rozbudzenie zainteresowania wśród uczniów dziedzictwem kulturowym Niemiec, pobudzenie uczniów do kreatywności i twórczości, ćwiczenie umiejętności wyszukiwania informacji oraz zachęcenie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji.

Uczniowie wytrwale rozwiązywali zadania. Niektórzy stwierdzili nawet, że ich ciekawość kolejnych wyzwań była tak duża, że od razu po przebudzeniu sięgali po następne zadanie i wykonywali je jeszcze przed wyjściem do szkoły:) Wybór zwycięzcy nie był łatwy. Podczas oceny wzięto pod uwagę następujące kryteria: liczbę dobrze wykonanych zadań, poprawność językową, jakość udzielanych odpowiedzi oraz estetykę zadań graficznych.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Barbara Fiećko

II miejsce - Martyna Marcińczyk

III miejsce - Dominika Sabasińska

17 stycznia 2020 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki rzeczowe, pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Serdecznie gratulujemy!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie