• sp4012

KAMPANIA SZKOLNA: COOLTURA SŁOWA13 grudnia 2019 r. w naszej szkole kolejny już raz odbyła się kampania „Przemocy STOP. Nie zamykaj oczu”. W tym roku odbyła się ona pod hasłem „Cooltura słowa”. Wszystkie klasy, razem z wychowawcami, pracowały nad przygotowanymi dla nich scenariuszami. Klasy 1-3 zaczęły od ćwiczenia w kręgu i powiedzeniu sobie kilku miłych słów. Następnie wykonywały ćwiczenia indywidualne i w grupach, które miały im pokazać jak ważne w życiu codziennym jest kulturalne i życzliwe zwracanie się do siebie. Zwieńczeniem tej pracy było stworzenie plakatów, z którymi dzieci wyszły do ełckich instytucji. Klasy 4-6 stworzyły po dwa plakaty: jeden był kodeksem kultury słowa, a drugi hasłem promującym właśnie to zagadnienie. Następnie klasy z wychowawcami wyszły na ulice miasta, gdzie przeprowadziły sondę na mieszkańcach Ełku. Opracowane wyniki zaprezentowały sobie wzajemnie podczas części wspólnej na I piętrze. Klasy 7-8 stworzyły wizerunek kulturalnego człowieka. Plakaty te zdobiły później korytarze szkoły i były inspiracją do kulturalnego zachowania się. Następnie klasy te udały się na salę gimnastyczną, gdzie z nauczycielami historii zajęły się tematem stanu wojennego. Ten dzień z pewnością był bardzo inspirujący dla wszystkich klas.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie