KAPNIJ DLA AFRYKIW piątek gościł u nas niecodzienny gość, p. Ireneusz Markowski, założyciel Fundacji “Kapnij dla Afryki”. Pan przyjął zaproszenie klasy 3c, która wraz ze swoja wychowawczynią zainicjowała w naszej szkole zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Kenii. Pomysł narodził się spontanicznie w związku z nawiązaniem przez dzieci internetowego połączenia ze szkołą w Afryce. Przybory szkolne w Afryce są bardzo drogie, a poza tym rodzice tych dzieci nie mają specjalnie gdzie ani za co ich kupić - wielu mieszkańców Kenii mieszka w obrębie sawanny, gdzie nie ma ani miejsc pracy, ani sklepów. Do akcji, z dużym zaangażowaniem, dołączyli pracownicy naszej szkoły oraz, indywidualnie, uczniowie z innych klas, którzy usłyszeli o zbiórce. Łącznie zebraliśmy 12 kartonów: zeszytów, kolorowanek, kredek, mazaków, farb, temperówek, gier itp. Wszystkie artykuły były nowe. Specjalny dodatek dołożyli nauczyciele religii, ponieważ dzieci z Afryki poprosiły o różańce. W trakcie spotkania nasz gość opowiadał nam o życiu dzieci w Afryce i o swojej pracy. Pokazał nam filmy i zdjęcia. Chętnie odpowiadał na nasze pytania. Mogliśmy przymierzyć afrykańskie ozdoby i zobaczyć akcesoria wojowników. Dzięki pozyskanym od naszego gościa informacjom lepiej zrozumieliśmy problemy, z jakimi borykają się na co dzień dzieci w Afryce i cieszymy, że dzięki naszej akcji będziemy mogli wywołać uśmiech na twarzach wielu z nich.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie