O TYM, CO MOŻNA ROBIĆ NA WYCIECZCEW dniu 24.05 pojechaliśmy na 3 - dniową wycieczkę do Kulki. Pierwszego dnia rozpoczynającą atrakcją była strzelnica paintballowa, strzelaliśmy do dwóch tarcz rywalizując ze sobą na punkty z profesjonalnych replik broni bojowej. Na zajęciach łącznościowych powróciliśmy do czasów, kiedy o telefonach komórkowych nikt nie słyszał. Poznaliśmy alfabet Morse’a i korzystając z telefonu polowego sprawdziliśmy się jako łącznościowcy. Po atrakcjach pełnych adrenaliny wzięliśmy udział w wyścigu na quadach. Byliśmy zadowoleni z przejazdu pełnego emocji. Wieczorne ognisko było podsumowaniem dnia. Gry i zabawy integracyjne przy ognisku przeprowadzone przez animatora uatrakcyjniły wspólny wieczór. Uznaliśmy, że ten dzień był świetny ale byliśmy przekonani, że następny będzie jeszcze lepszy.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy zawiedzeni ponieważ pogoda nie dopisywała, natomiast deszcz nie przeszkodził nam w dobrej zabawie na parku linowym. Po kilku godzinach pogoda polepszyła się. Kolejną atrakcją był survival z instruktorem. Dowiedzieliśmy się, czym jest survival zielony i militarny. Poznaliśmy tajniki przetrwania w lesie i radzenia sobie z siłami natury. Sprawdziliśmy z czego składa się puszka survivalowa oraz nauczyliśmy się budować schronienie z pałatki, czyli wojskowego płaszcza. Pod koniec dnia odbyła się gra terenowa. Razem z grupą pokonaliśmy nocną trasę wykonując zagadkowe zadania i odpowiadając na podchwytliwe pytania.

Ostatniego dnia po śniadaniu wybraliśmy się na strzelanie z łuków. Zostaliśmy wyposażeni w ochraniacze oraz specjalną maskę. Podzieleni na dwie drużyny przeżyliśmy pełne adrenaliny starcie łuczników. Następnie wzięliśmy udział w ,,teleturnieju’’ Awantura o Wiedzę. Polegał na odpowiedzeniu na jak największą liczbę pytań. Sprawdziliśmy swoją wiedzę z historii, przyrody, sztuki, techniki, sportu i wielu innych dziedzin. Wycieczka pozwoliła nam na bliższe poznanie siebie i spędzenie wspólnie czasu. Joanna Darmofał, Olga Kotylak VIc

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie