• sp4012

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKICH KONKURSACH PLASTYCZNYCHW ostatnim czasie nastąpiło podsumowanie dwóch ogólnopolskich konkursów plastycznych, w których nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia.

Pierwszym z nich był V Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Techniczny „Eko – Zabawka” pod patronatem Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie zabawki z wyłącznie materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych. W konkursie wzięło udział 29 placówek oświatowych z całej Polski, a na konkurs wpłynęło 81 zabawek w trzech kategoriach wiekowych. Maciek Bulkowski z kl. 6a wykonał na ten konkurs projekt pt. „HUSTAWKA” i zdobył nim wyróżnienie w II kategorii wiekowej (10-12 lat).

Kolejnym konkursem był Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej „Wyraź to w PIXEL-Ach!”. Temat pracy konkursowej IV edycji konkursu to ‘Moja rodzina -moja nadzieja’. W swojej pracy wykonanej w postaci bitmapy lub grafiki wektorowej należało pokazać, jak w tym trudnym okresie pandemii spędzany był wspólnie czas w gronie rodziny i najbliższych, przekazując emocje temu towarzyszące. Na konkurs wpłynęło aż 128 prac z całej Polski w dwóch kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa i średnia). Jury pod kierunkiem pana dra Bartłomieja Żukowskiego z Lubelskiego Instytutu Architektury postanowiło wyróżnić pracę naszej uczennicy. Hanna Markowska z kl. 6f przygotowała na ten konkurs grafikę pt. „KORONA – OGNISKO”, za którą zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych (klasy VI-VIII).

Gratulujemy „plastycznych” sukcesów naszym młodym artystom i trzymamy kciuki za ich dalszy twórczy rozwój!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook