• sp4012

KONKURS DENDROLOGICZNY – MAJ 2020To była piąta edycja konkursu dendrologicznego dla uczniów szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu – Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Nasza szkoła przystąpiła po raz pierwszy do tego konkursu i to w szczególnych warunkach nauczania zdalnego.

Celem konkursu było poszerzenie i ugruntowanie wiedzy na temat dendroflory polskiej i europejskiej, pogłębienie wiedzy o różnorodności biologicznej i jej znaczeniu dla zachowania życia na Ziemi oraz kształcenie umiejętności rozpoznawania, opisywania i porządkowania organizmów leśnych oraz roli ekosystemu lasu.

Do konkursu przystąpiło 7 szkół z województwa warmińsko –mazurskiego. Naszą szkołę reprezentował 3 osobowy zespół: Paulina Kuczyńska z kl. VIIb, Kamil Korolczuk z kl. VIIc oraz Piotr Kulik z kl. VIIIc. Brali oni udział w 3 etapowym przebiegu konkursu za pośrednictwem komunikatorów elektronicznych, gdzie rozwiązywali guizy online. Okazało się, że nasi są górą i bezapelacyjnie zajęli I miejsce jako drużyna. Tydzień później, czyli 28.05.2020 roku odbył się finał wyłaniający Mistrza Dendrologii. O zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej walczyło 6 uczestników, którzy zgromadzili największą liczbę punktów w zadaniach etapowych. Okazało się, że nasza cała trójka przeszła do finału.

Podczas wideokonferencji uczestnicy rozpoznawali gatunki drzew i krzewów po korze, pokroju, liściach, kwiatostanach, owocach, nasionach. Poziom uczestników był wyrównany, jednak największą liczbę punktów zdobył Piotr Kulik uzyskując tytuł Mistrza Dendrologii. Kamil Korolczuk zajął drugie miejsce a Paulina Kuczyńska czwarte ustępując zawodnikowi z trzecim miejscem o pół punktu.

Jestem dumna z naszych znawców drzew, krzewów i zbiorowisk leśnych. Cała trójka zasługuje na WIELKIE GRATULACJE. Małgorzata Russek

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie