• sp4012

KONSTRUKTORZY PODNIEBNYCH MASZYN Z 2C

Aktualizacja: 31 sty 2020


Do zrealizowania tematów: „Dlaczego samolot lata?” i „Konstruktorzy podniebnych maszyn” potrzeba naprawdę niewiele materiałów, a efekt "wow" i tak jest zagwarantowany! Zaczęliśmy tradycyjnie od materiału filmowego, a potem dzieci złożyły swoje samolociki z papieru według instrukcji. Oczywiście nie obyło się bez kolorowania i samolociki otrzymały i ozdoby i nazwy, nawet z numerami! Pusty w sobotę korytarz szkolny zamienił się w pas startowy i dzieci przystąpiły do testowania swoich modeli. Technika i precyzja pilota okazały się kluczowe dla osiągnięcia sukcesu, bo choć wszystkie samolociki były wykonane w ten sam sposób, to jednak poleciały na różna odległość. Na tym zakończyliśmy I część naszych zajęć. W części drugiej dzieci, pracując tym razem w 3 -osobowych grupach, wykonały samodzielnie modele maszyn podniebnych z klasowych zasobów materiałowych - patyczków do szaszłyków, plastikowych rurek i gładkiej bibułki. Zużyliśmy też kilka kilometrów taśmy klejącej ale maszyny wyglądały niesamowicie! Znów udaliśmy się na szkolny pas startowy, czyli na korytarz i sprawdzaliśmy jak to będzie z lotem tym razem. Wszystkie maszyny poszybowały i bezpiecznie i w całości wylądowały przy wielkim aplauzie i zachwycie dzieci. Zajęcia Klubu Młodych Odkrywców zorganizowano w ramach projektu „Uczeń z SP4: Dobry start. Lepsza przyszłość”.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie