„KREDKOBRANIE” - POMAGANIE PRZEZ DAWANIE

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej KREDKOBRANIE ”. Inicjatywa ta ma na celu pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Przez 3 tygodnie września zbieraliśmy dary w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów i wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych, materiałów plastycznych oraz lektur w języku polskim.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli. Zebraliśmy 30 kg darów! Mimo trwającego stanu epidemii, przy zachowaniu wszelkich procedur, chcieliśmy pokazać, że nie zapominamy o naszych najmłodszych Rodakach na Wschodzie. Zebranymi kredkami można pokolorować świat dzieciom, których życie nie jest kolorowe.

Podarunki zostaną przekazane Fundacji Ignatianum w Krakowie. Stąd trafią w październiku do szkół i placówek, w których uczą się polskie dzieci na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękuję – Natalia Jurczyk – Lemieszonek.