• sp4012

LEKCJA ELIKSIRÓWDomowa chemia gospodarcza i spożywcza to ogromne, a przy tym bezpieczne, źródło ciekawych eksperymentów i doświadczeń naukowych. Przekonali się o tym uczniowie kl. 3 c, którzy w miniony piątek mieszali, rozlewali i zakraplali te, z pozoru zwykłe, płyny i proszki. No, może nie tak całkiem zwykłe, bo podstawą do doświadczeń "Tańczące kropelki" i "Kapuściany tester" był wywar z czerwonej kapusty, który wcześniej przygotowała wychowawczyni klasy. Oprócz tego mali chemicy wykorzystali olej spożywczy, ocet, sodę oczyszczoną, cytrynę, mydło w płynie, płyn do naczyń i .....szkolny płyn odkażający. Zmieniające się kolory i "taniec" kolorowych kropelek w oleju co chwilę wywoływały "ochy" i "achy", a przy tym perliste, niepohamowane salwy śmiechu. No i bardzo trudno było dzieciom ustalić czy ładniejszy był kolor zielony, różowy, czy może żółty? Wielką zaletą tych doświadczeń były niski koszt materiałów i łatwość wykonania.Wystarczy kupić na straganie malutką główkę czerwonej kapusty.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

INWENTARYZACJA OTOCZENIA Z APLIKACJĄ PLANTNET W RĘKU

Świadome upiększanie i wzbogacanie otoczenia człowieka za pomocą roślin jest znane od najdawniejszych czasów – polepszają one warunki klimatyczne i zdrowotne, sprzyjają wyciszeniu i relaksacji, kształ