• sp4012

MŁODZI ODKRYWCY Z 3 BW tym roku szkolnym uczniowie klasy 3 b biorą udział w innowacyjnych zajęciach ,,Młodzi odkrywcy". Poznają różne zjawiska poprzez samodzielne przeprowadzanie prostych, a czasem skomplikowanych doświadczeń. Przyjmują postawę badacza, przeprowadzają eksperymenty i wyciągają z nich często zaskakujące wnioski. Znają już cechy wody, sprawdzili jak działa napięcie powierzchniowe i siła przyciągania. Wiedzą dlaczego w Morzu Martwym nie trzeba umieć pływać, żeby unosić się na powierzchni wody. Skonstruowali również lampę lawę, a ostatnio na zajęciach wybuchały kolorowe wodne wulkany. Przed nimi jeszcze zajęcia o powietrzu, zjawiskach atmosferycznych i ogniu.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook