MAGIA TEATRU

16 listopada 2021 r. uczniowie klas 1a i 1b wybrali się do Białostockiego Teatru Lalek. Obejrzeli spektakl pantomimiczny pt. „Lenka”. Bohaterką przedstawienia jest rezolutna, ruda dziewczynka, która uwielbia rysować. Ma podobnie jak rówieśnicy chęć na zabawę, ale nie wszystko jej się udaje, ponieważ jest trochę grubsza od innych. Z zazdrością obserwuje bawiące się dzieci i szuka przyjaciela...

Po spektaklu podczas spotkania z pracownikiem teatru dzieci podzieliły się swoimi wrażeniami, porozmawiały na temat sztuki teatralnej oraz tolerancji i akceptacji w grupie rówieśniczej.

Magicznym miejscem, które wywołało wiele emocji była Piwnica Lalek. Uczniowie podziwiali tu lalki, maski, rozmaite teatralne rekwizyty, kostiumy, a nawet całe dekoracje, które na przestrzeni sześćdziesięciu lat istnienia teatru występowały w jego repertuarze. Dowiedzieli się jak nazywają się lalki wykorzystywane w przedstawieniach i jak się z nimi pracuje.

Wyjazd był świetną okazją do wzbogacenia wiedzy z zakresu edukacji teatralnej, ale też do nawiązywania relacji między uczniami równoległych klas.

0 komentarz