• sp4012

MIKOŁAJKI W DOMU I W SZKOLE

3. i 4. grudnia tradycyjnie obchodziliśmy wydarzenie czytelnicze „Mikołajki z Mikołajkiem”. W spotkaniach online wzięli udział uczniowie klasy 4a, 4c i 4d wraz z polonistami. Bibliotekę odwiedziła kl. 0a z wychowawcą. Wszyscy czytelnicy mieli na sobie czerwone czapeczki lub inne, świąteczne rekwizyty. Czwartoklasiści poznali legendę o św. Mikołaju oraz wysłuchali fragmentu lektury pt. „Mikołajek” R. Goscinnego. Wykazali się aktywnością podczas rozwiązywania krzyżówki oraz chętnie odpowiadali na zagadki przygotowane przez bibliotekarza. Czytelnicy zapoznali się też z prezentacją dotyczącą serii książek i filmów o Mikołajku. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z lektury, grając w quiz. Wynikami mogli pochwalić się polonistom i zdobyć ocenę za aktywność. Najmłodsi czytelnicy obejrzeli wystawę książek o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Bibliotekarz odczytał im fragment „Historii prawdziwego św. Mikołaja”. Na zakończenie, wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że z niecierpliwością oczekują wizyty św. Mikołaja.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook