• sp4012

MIKOŁAJKI z MIKOŁAJKIEM6 grudnia już po raz drugi obchodziliśmy w bibliotece wydarzenie pod nazwą „Mikołajki z Mikołajkiem”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 4a, 4b, 3a i 2e oraz wychowankowie świetlicy. W tym wyjątkowym dniu, nauczyciele bibliotekarze przybliżyli czytelnikom Czwórki legendę o św. Mikołaju oraz odczytali fragmenty szkolnej lektury pt. „Mikołajek” Rene Goscinnego. Okazało się, że uczniowie dobrze znają treść książki – bez problemu odpowiedzieli na wszystkie pytania quizu oraz wspólnie rozwiązali krzyżówkę. Z zaciekawieniem obejrzeli też ekranizację lektury „Mikołajek” w komediowej, francusko-polskiej wersji. Aktywni czwartoklasiści za swój wkład w zajęcia otrzymali słodkie upominki. Odwiedzający bibliotekę tego dnia mieli okazję obejrzeć wystawę książek. Prezentowała ona kolejne części popularnej serii o Mikołajku i jego kolegach, a także pozycje związane z Mikołajem, historią i tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Na długich przerwach, dzieciom z klas I-III wyświetlono bajkę animowaną ,,Mikołajek. W szkole nie ma nudy!”. ,,Mikołajki z Mikołajkiem uwieczniliśmy też robiąc pamiątkowe zdjęcia. M. Bukowska, B. Merchelska

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie