• sp4012

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIAMikołajki oraz zbliżające się święta Bożego Narodzenia to niezwykłe chwile wyczekiwane przez wszystkich, a w szczególności przez dzieci. To głównie z myślą o nich powstał magiczny świat bajkowych elfów. Przystań Świętego Mikołaja w Pięknej Górze, bo to o niej mowa, w dniu 5.12.2019 roku gościła uczniów 0a oraz 0b z naszej szkoły. Interesujący program animacyjny z wieloma niespodziankami, pozwolił poczuć tradycje i magię Świąt Bożego Narodzenia.

Na początku zostaliśmy gorąco powitani przez Elfy, które zostały naszymi opiekunami i przewodnikami po Gwarku Mazurskim. Zobaczyliśmy Szopkę Bożonarodzeniową z żywymi zwierzętami. Następnie asystentki Mikołaja oprowadziły nas po magicznych krainach. Treningowy tor przeszkód to niebywała gradka dla gagatka. Na ćwiczebnym Placu Zabaw im. Renifera Rudolfa Czerwononosego, w rewelacyjnych pojazdach mogliśmy szlifować przedświąteczną formę. W Fabryce Słodkości wspólnie z Panią Mikołajową upiekliśmy zaczarowane babeczki – włożyliśmy do pieca zielone, wyjęliśmy z pieca czerwone. Magia w najczystszej postaci. Przed zjedzeniem udekorowaliśmy je białym lukrem i świąteczną posypką. Pełni wigoru trafiliśmy do warsztatu Elfa Pracusia, któremu pomogliśmy zamienić słodkości w najprawdziwszego renifera. Obowiązkowo musieliśmy odwiedzić pocztę Elfa Podróżnika. Najwyższa pora było napisać listy do Świętego Mikołaja. Dodatkowo stworzyliśmy laurki dla Elfów za ich przecudną opiekę. Po odnalezieniu pierwszej gwizdki w Gwiezdnym Igloo udaliśmy się na zasłużony obiad. Nie było czasu na poobiednie leniuchowanie. Kolejną zaplanowaną dla nas atrakcją był Elfi Teatr - niezwykła historia dwóch niegrzecznych chłopców, którzy zostali pomocnikami Mikołaja. Asystenci Mikołaja widząc jak cały dzień ciężko pracujemy i jesteśmy grzeczni, postanowili zabrać nas do Komaty Świętego Mikołaja. Spotkaliśmy brodatego gospodarza. Musieliśmy przejść test grzeczności. Po drobnych modyfikacjach - przepakowaniu, dopompowaniu, zsynchronizowaniu - zdaliśmy go celująco. Ponadto Mikołaj obiecał, że następnego dnia, w dniu swoich imienin, odwiedzi nas w Ełku. W podziękowaniu zaśpiewaliśmy piosenkę „Święty Mikołaj”. Na koniec Elfy wręczyły nam zasłużone Certyfikaty Pomocników Mikołaja. Z wielkim żalem opuszczaliśmy Siedzibę Świętego Mikołaja w Pięknej Górze. Dziękujemy Elfom za spędzenie niesamowitego dnia w klimacie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Podziękowania dla Pani Agnieszki Jurga (mamy Nikodema 0b), za fotorelację z wycieczki. Małgorzata Cwalina ,Teresa Fiedorczuk

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie