• sp4012

MISTRZOWIE MOWY OJCZYSTEJ Z CZWÓRKI28 listopada 2019 r. nasza drużyna ósmoklasistów w składzie: Julia Sarnacka, Jakub Dzierżanowski i Piotr Kulik zdobyła I miejsce w zmaganiach językowych. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku odbył się II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY „Mistrz Mowy Ojczystej” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 w Ełku. Zmagania przebiegały w dwóch etapach: pisemnym – test wyboru dotyczący poprawności językowej i ustnym – w określonym czasie drużyna przygotowywała wystąpienie na zadany temat. Następnie przedstawiciel zespołu prezentował zadanie przed profesjonalnym jury, wszystkimi drużynami i zebranymi w sali nauczycielami języka polskiego (opiekunami uczniów). W tym przemówieniu drużyna miała odnieść się do zestawu lektur szkolnych i ocenić obowiązującą listę lektur, powiedzieć, co tak naprawdę chcieliby czytać w szkole i dlaczego, a także przedstawić książkę marzeń i uzasadnić swój wybór. Poziom wystąpień był dosyć wysoki. Nasza ekipa spisała się na medal, zdobyła tytuł Mistrzów Mowy Ojczystej. Ósmoklasiści świetnie poradzili sobie zarówno z testem, jak i przemówieniem. Jesteśmy pełni uznania dla ich wiedzy polonistycznej i serdecznie im gratulujemy!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

JESTEM ECO

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook