• sp4012

MONIUSZKO ŚPIEWANY INACZEJ28 XI 2019 dwa chóry naszej szkoły uczestniczyły w ważnym wydarzeniu. Tego dnia na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku o godz.18:00 odbył się niezwykły koncert, którego głównym zamierzeniem było przybliżenie postaci znanego muzyka, kompozytora, dyrygenta, pedagoga i organisty. Stanisław Moniuszko był niezwykle utalentowanym człowiekiem, w tym roku mija dwusetna rocznica jego urodzin. Wśród dwudziestu chórów z regionu warmińsko-mazurskiego i podlaskiego „Nolinki” i „Fantazja” wspólnie zaśpiewała najbardziej znane utwory artysty. Towarzyszyła nam orkiestra kameralna oraz soliści. Dyrygowała pani Anna Olszewska-kurator regionalny dyrygentów.

Koncert na długo pozostanie nam w pamięci, publiczność doceniła nas gromkimi brawami. Na koniec występu nasi szkolni dyrygenci otrzymali pamiątkowe dyplomy za trud włożony w nauczanie młodych wykonawców. A. Borkowska-Miszkiel

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie