NA FALI SUKCESU


XXV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego odbył się 24 lutego 2020 roku w Zespole Szkół nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ełku. Przebiegał pod hasłem „Człowiek przed lustrem swoich czasów” i adresowany był do uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej i do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Konkurs składał się z formuł: recytatorskiej, recytatorskiej w języku obcym, poezji śpiewanej, fotograficznej, plastycznej, historycznej oraz konkurs poetycki „Piórem wyrażone”. Cele tego konkursu to m.in. popularyzacja twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów oraz promowanie młodych talentów. Naszą szkołę godnie reprezentowało czworo ósmoklasistów i wszyscy odnieśli sukces. W kategorii konkurs recytatorski II miejsce zajęła Julia Emilia Sarnacka z kl. 8c, a wyróżnienie zdobył Igor Grajewski z kl. 8c. Recytowali oni ambitne utwory K.K. Baczyńskiego i T. Różewicza. W kategorii konkurs poetycki „Piórem wyrażone” nie miała sobie równych Dominika Sabasińska z kl. 8c, która uzyskała I miejsce w tym konkursie za wiersz pt. „Ślepy tor”. W dziedzinie poezji śpiewanej III miejsce wyśpiewała Nadia Maliszewska z kl. 8b. Wszyscy nasi reprezentanci 28 lutego wzięli udział w uroczystej gali w ECK-u z okazji Jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół nr 2 w Ełku, podczas której podsumowano też konkursy i nagrodzono wyróżnionych uczniów. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie