NA STRAGANIE

Spektakl teatralny to takie działanie, które jest niezwykłym połączeniem różnych dziedzin sztuki: muzyki, tańca, ruchu, żywego słowa, a wszystkie one pojawiają się wśród bajecznie kolorowych kostiumów, dekoracji i ciekawych rekwizytów. Teatr to niezwykłe przeżycie. Przenosi nas na chwilę w inne miejsce i czas, byśmy wraz z bohaterami widowiska przeżywali niezwykłe przygody, odczuwali ich emocje, a przez to wszystko uczyli się lepiej rozumieć świat i siebie. Uczniowie klasy 2c, za pomocą wielu środków artystycznego wyrazu , opowiedzieli ,najpierw swoim rodzicom, na popołudniowym spotkaniu dzień wcześniej, a koleżankom i kolegom z innych klas kolejnego dnia, historię pod tytułem „Na straganie”. Rozterki i perypetie warzyw i owoców ze straganu – czasem poważne, a czasem śmieszne i wydumane – zajęły na pół godziny uwagę widowni. Orkiestra kucharzy grała na tarkach i rondlach, jabłka tańczyły, a warzywa się kłóciły i godziły przy spontanicznym śmiechu i oklaskach zgromadzonej publiczności, która na koniec nie szczędziła słów uznania młodym artystom. Na widowni pojawiła się też klasa 6b – partnerska klasa uczniów z 2c i to z miłym i słodkim upominkiem, jak na prawdziwą premierę przystało. Spektaklem „Na straganie” pożegnaliśmy niezwykle kolorową porę roku – złotą jesień. Wszystkim młodym i dorosłym widzom, którzy zaszczycili spektakl swoja obecnością, artyści z 2 c wraz z wychowawczynią przepięknie dziękują.