• sp4012

NAJMŁODSI CZYTELNICY ,,CZWÓRKI” TEŻ ,,KAPNĄ” DLA AFRYKIAfryka to kontynent wyjątkowy, zróżnicowany, najczęściej kojarzony z zachwycającym bogactwem świata przyrody i ludnością tubylczą. Afryka to niestety też mieszkańcy cierpiący na głód, ubóstwo, brak lub utrudniony dostęp do wody pitnej. Problemy te przybliżył nam Pan Ireneusz Markowski – z pochodzenia ełczanin, prezes Fundacji ,,Kapnij dla Afryki”, inicjator zakupu nowego respiratora do szpitala „Pro – Medica” w Ełku. Mieliśmy okazję go wysłuchać i zobaczyć jak pomaga mieszkańcom Afryki, tworzy domy dziecka, przekazuje potrzebne do życia rzeczy, poświęca własne środki i czas, a przede wszystkim buduje studnie. Informacja o tym, że wielu mieszkańców Afryki nie ma dostępu do świeżej wody i muszą codziennie pokonywać nawet kilkanaście kilometrów w celu jej pozyskania, były wręcz niewiarygodne. Dlatego, przyłączając się do różnych działań szkoły, w bibliotece powstał punkt wspierający budowę studni w Kenii. W okresie 15 II – 24 III 21r. każdy, kto zechciał pomóc finansowo w realizacji projektu, mógł wybrać sobie lub bliskim dowolny upominek – nowy, wykonany przez starszych uczniów i ich opiekunów lub przekazany od darczyńców.

Czas pandemii i ograniczona liczba osób w szkole były istotną przeszkodą w pozyskaniu funduszy. Udało nam się jednak zebrać kwotę 1000 zł (jeden tysiąc złotych). Uczniom klas I – III, ich rodzicom oraz pracownikom szkoły składamy serdeczne podziękowania za hojne wsparcie. Wymieniona suma trafiła na konto Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych ,,Skrzydładziałającego przy SP nr 4 w Ełku i dalej będzie jedną z wielu szkolnych ,,cegiełek” w budowie upragnionej studni – tym razem z naszym udziałem! B. Merchelska

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook