NARESZCIE INTEGRACJA

Spotkanie z panią Reginą Merchelską zaczęliśmy od przeszukania swojej pamięci. Odpowiadaliśmy na pytanie: Czy mieliśmy styczność z magnesem?

O tym co jest we wnętrzu Ziemi dowiedzieliśmy się z filmu. Dzięki animacji znaleźliśmy się w jego centrum. Przez moment nawet baliśmy się, że przyciągnięci przez jądro Ziemi tam zostaniemy.

Poznaliśmy rodzaje magnesów, dowiedzieliśmy się, że każdy magnes zawsze ma dwa bieguny: północny i południowy. Pracując z magnesem i opiłkami żelaza staraliśmy się nie tylko nim poruszać, ale także coś narysować lub napisać swoje imię. Sprawdzaliśmy także jak jednoimienne bieguny się odpychają, a różnoimienne się przyciągają. Ze wszystkich elementów, które otrzymaliśmy w grupach układaliśmy rzeźbę wykorzystując właściwości magnesów odpychania i przyciągania. Spacerując po sali sprawdzaliśmy do jakich elementów (materiałów) magnes się przyciąga, a do jakich nie. We wniosku potwierdziliśmy swoją wiedzę. Magnes nie przyciąga wszystkich metali, tylko żelazo i nikiel.

Mieliśmy także okazję poczuć się jak przedszkolaki. Dziewczyny przy tej zabawie zdały egzamin na prawo jazdy. Wykorzystując zdolności odpychania magnesu wprowadzaliśmy samochodziki w ruch. Po ćwiczeniach zrobiliśmy wyścigi.

Nareszcie długo oczekiwane wspólne ognisko i piknik. W drodze powrotnej nie udało nam się ominąć placu zabaw. W końcu 6 klasa to też dzieci. Oby więcej takich spotkań i radości. Klasa 6c

0 komentarz