• sp4012

NASI CHŁOPCY MISTRZAMI EŁKU!7 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 zostały rozegrane Mistrzostwa Miasta Ełku w minipiłce siatkowej chłopców w kategorii „3 siatkarskich” w ramach Szkolnego Związku Sportowego.

W tej kategorii startowali zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie podstawówki naszego miasta. W turnieju spotkania były rozgrywane systemem "każdy z każdym" w grupach, a następnie obowiązywał system pucharowy.

W wyniku losowania trafiliśmy do grupy z SP3, SP5 i SPS 6. Nasi młodzi siatkarze wygrali wszystkie swoje spotkania w grupie i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału, gdzie po dobrej grze pokonali 2-1 w setach zespół z SP 2 i tym samym zapewnili sobie udział w finale.

W finale nasza reprezentacja zmierzyła się ponownie z zespołem z SP5. Po emocjonującym pojedynku wygraliśmy 2-1 i tym samym zostaliśmy Mistrzami Ełku. Zajęcie I miejsca pozwoliło naszej szkole zakwalifikować się do mistrzostw rejonu.

Wielkie brawa!

Skład zespołu: Sikorski Jakub, Nikonowicz Michał, Sawicki Filip, Biszewski Patryk, Warecha Szymon, Bronakowski Szymon, Smaka Brajan, Kamiński Sebastian

Trenerem zespołu jest nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Konopka.

Gratulujemy!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie