• sp4012

NOWE PARTNERSTWO W EUROPIE

„Eco-friendly schools for a greener Europe: engaging our pupils to protect the planet” – tak piękne hasło połączyło dwie europejskie szkoły, by wspólnie walczyć o ekologię w Europie. Szkoła Podstawowa numer 4 im. prof. Władysława Szafera z Ełku i College Albert Camus z La Chapelle Saint-Luc we Francji od września rozpoczęły dwuletnią współpracę w ramach projektu Erasmus +, której przyświeca nadrzędny cel: łączymy siły uczniów i nauczycieli by chronić naszą planetę.

Obie szkoły mają już w swoim dorobku bogate doświadczenie zarówno w działalności proekologicznej oraz uczestnictwie w międzynarodowych projektach pod sztandarem Erasmusa. Niemniej, po raz pierwszy współpracują ze sobą. Projekt ten to duże przedsięwzięcie oparte przede wszystkim na praktycznym działaniu szukaniu realnych rozwiązań służących ochronie Ziemi. W ramach projektu uczestnicy udoskonalą swój warsztat językowy oraz umiejętności posługiwania się narzędziami TIK. Poszerzą również wiedzę z nauk ścisłych oraz rozwiną kompetencje kluczowe i ostatecznie staną się świadomymi obywatelami Europy, którzy wspólnym wysiłkiem będą w stanie skutecznie działać na rzecz ochrony naszej planety.

W ramach współpracy w kwietniu 2021 oczekujemy przyjazdu 14 francuskich uczniów wraz z nauczycielami. Będziemy między innymi badać stan mazurskich wód, sprawdzać czystość powietrza oraz celebrować Dzień Ziemi. Nasi przyjaciele będą mogli ocenić piękno Mazur oraz poznać polskie zwyczaje mieszkając gościnnie przez 8 dni u rodzin uczniów naszej szkoły. Z kolei w maju 2022 nasi uczniowie w planach mają analogiczny wyjazd do Francji, by tam łączyć siły we wspólnej walce o czystość planety.

Wierzymy, że razem możemy ulepszyć świat zaczynając od małych zmian w naszym lokalnym otoczeniu, by później propagować dobrą zmianę wśród innych szkół na całym świecie. Ziemia ma swoich obrońców, a społeczność „Czwórki” i College Albert Camus chętnie pokażą innym jak ją chronić.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

INWENTARYZACJA OTOCZENIA Z APLIKACJĄ PLANTNET W RĘKU

Świadome upiększanie i wzbogacanie otoczenia człowieka za pomocą roślin jest znane od najdawniejszych czasów – polepszają one warunki klimatyczne i zdrowotne, sprzyjają wyciszeniu i relaksacji, kształ

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook