• sp4012

O ZDROWYM JEDZENIU PRZED ŚWIĘTAMI16 grudnia 2019 roku odbył się wyjazd integracyjny na warsztaty robienia pierników do Starych Juch, klasy 5c pod opieką pani Izabelli Kraszewskiej i Pani Eweliny Jagłowskiej (mamy jednej z uczennic).

O godzinie 8.00 rano wszyscy zebrali się w szkole pod naszą klasą. Pani zapoznała nas z regulaminem wycieczki. Około godziny 8.30 poszliśmy na przystanek, gdzie chwilę później podjechał po nas autobus i pojechaliśmy do Starych Juch. Na przystanku w Starych Juch czekał na nas Pan, który zaprowadził nas do swojego domu. Po drodze pokazywał nam atrakcje miasta Stare Juchy. Gdy zaszliśmy na miejsce to umyliśmy ręce i usiedliśmy do stołu, wypiliśmy herbatę i skosztowaliśmy bułeczek cynamonowych. Po zjedzeniu śniadania rozmawialiśmy o fast food i slow food. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy, w których robiliśmy pierniczki. Oprócz pierniczków nauczyliśmy się też robić lukier. Był także konkurs na najzdrowszego pierniczka. W czasie, gdy pierniczki stygły, zrobiliśmy porządek i zasiedliśmy do stołu. Na obiad była zupa dyniowa z soczewicą. Po zjedzeniu obiadu zapakowaliśmy pierniczki i wyruszyliśmy w drogę powrotną. W połowie drogi zaszliśmy na wieżę widokową.

Była to bardzo fajna wycieczka i mam nadzieje, że się powtórzy i wrócimy do tego fajnego miejsca. Julia Zyskowska z 5c

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie