• sp4012

OD FOTOGRAFII DO FILMU

Aktualizacja: 20 paź 2019

Warsztat, w jakim miałam przyjemność uczestniczyć, nosił tytuł "Od fotografii do filmu". Prowadzącymi byli Pan Tomasz Walczuk - zawodowy fotograf, oraz nauczyciel SP 4 - Pan Sławomir Krakowiak. Odbył się on w naszej szkole, 4 października bieżącego roku.

Pan Walczuk rozpoczął od przedstawienia samych początków fotografii, jakimi były hieroglify, a później camera obscura. Pokazał nam pierwsze w historii ludzkości zdjęcie, zrobione w 1826 roku! Na koniec pierwszej części warsztatu opowiedział o fotografii współczesnej, czyli rewolucji cyfrowej oraz na samo zakończenie przedstawił rodzaje kompozycji i częste błędy popełniane podczas robienia zdjęć.

Po krótkiej przerwie Pan Tomasz Walczuk przestawił nam pierwszy w historii film - "Wyjście robotników z fabryki" autorstwa braci Lumiere, stworzonego w 1895r. Następnie prowadzący powiedział opowiedział nam o tym, czym jest film i od czego zacząć, gdy sami będziemy chcieli tworzyć. Pan Walczuk dał nam również wskazówki o nagrywaniu smartfonem. Kolejną częścią prezentacji było przedstawienie nam rodzajów filmów oraz ruchów kamery. Na sam koniec obejrzeliśmy krótki film o ciekawych konstrukcjach kamer użytych podczas nagrywania kultowych produkcji filmowych. Nadia Maliszewska, VIII b

Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Ełku.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

INWENTARYZACJA OTOCZENIA Z APLIKACJĄ PLANTNET W RĘKU

Świadome upiększanie i wzbogacanie otoczenia człowieka za pomocą roślin jest znane od najdawniejszych czasów – polepszają one warunki klimatyczne i zdrowotne, sprzyjają wyciszeniu i relaksacji, kształ